Departament Sprawiedliwości i Skarbowy – Kontrolują Największą Giełdę Kryptowalut Binance

Agenci US Revenue Service (IRS) i Departament Sprawiedliwości (DoJ) prowadzą dochodzenie w sprawie Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, pod kątem prania pieniędzy i przestępstw podatkowych. Binance to firma zlokalizowana na Kajmanach z siedzibą w Singapurze, która od momentu powstania w 2017 roku rozwinęła się w największą i najbardziej znaną giełdę kryptowalut. Bloomberg napisał, że US Internal Revenue Service i amerykański Departament Sprawiedliwości są teraz zainteresowane potencjalnymi nielegalnymi transakcjami za pośrednictwem usługi, chociaż do tej pory nie obciążyły Binance.

Firma kryminalistyczna Chainalysis Inc ustaliła,że przez  Binance w 2019 roku przeszło więcej funduszy przestępczych niż przez jakąkolwiek giełdę kryptowalut aż 756 milionów dolarów z ogólnej kwoty 2,8 miliarda dolarów. Anonimowość kryptowalut sprawia, że ​​są one preferowaną walutą do nielegalnych działań, takich jak handel narkotykami i wymuszenia. Rosnące ceny Bitcoin, Ethereum i wielu innych walut stworzyły kolejny problem dla władz: handlowcy walutami cyfrowymi nie muszą płacić podatków od milionów dolarów, które zarabiają.


W marcu amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) rozpoczęła dochodzenie w którym sprawdzi czy Binance pozwala Amerykanom na dokonywanie nielegalnych operacji na platformie które są powiązane z tokenami cyfrowymi. Mieszkańcom USA zabrania się kupowania takich produktów od firm, które nigdy nie zarejestrowały się w CFTC. Rzecznik Binance powiedział: „Ciężko pracowaliśmy nad ustanowieniem solidnego programu zgodności, w tym polityki przeciwdziałania praniu pieniędzy i narzędzi używanych przez instytucje finansowe do wykrywania podejrzanych działań i reagowania na nie.” „Pomagamy organom ścigania na całym świecie, w tym Stany Zjednoczone Ma bogate doświadczenie w instytucjach

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.