Bank Centralny Izraela chce wprowadzić własny cyfrowy szekel CBDC .

Rok 2020 przyniósł ogromny wzrost na rynku kryptowalut. Ponadto,  duże organizacje inwestycyjne i banki centralne koncentrują się głównie na wykorzystaniu technologii i własnych potrzebach, tematem coraz większym zainteresowaniem cieszą się również duże podmioty inwestycyjne i banki centralne.  Bank Centralny Izraela zapowiedział, że zbada możliwość emisji własnej waluty szekla cyfrowego.

Bank centralny Izraela dokona analizy  związanej z emisją cyfrowego szekla.
Jest to duża zmiana w podejściu do tematu, ponieważ w 2017 roku wykluczali taką możliwoś
Większe zainteresowania tematem szkla wśród innych banków centralnych skłoniło władze Izraela do zmiany zdania.

Izrael zajmie się cyfrowym szeklem 

Rok 2020 jest wyjątkowy , a jego wpływ wciąż można odczuć. Jednym z tych aspektów jest to, że wielu inwestorów zwraca się w stronę kryptowalut, a wartość kryptowalut szybko rośnie. Oprócz „przeciętnego Kovasky”, banki centralne i instytucje finansowe również zaczęły zwracać uwagę na tę nową klasę aktywów.

Przykładem takiej zmiany percepcji jest Bank Centralny Izraela, który ogłosił plany zintensyfikowania wysiłków w celu zbadania możliwości emisji szekli cyfrowych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że choć nie jest (przynajmniej na razie), że rozwiązania te nie są zwykle wdrażane na dużą skalę w praktyce, to nie jest pierwszym bankiem, który bada takie rozwiązania.

Dlatego warto zwrócić uwagę, że nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja, a jedynie wskazanie, że w przyszłości nie zostanie to wykluczone. Jest to jednak poważna zmiana w podejściu do waluty cyfrowej, gdyż w 2017 roku dr Karnit Flug (były prezes Banku Centralnego) wykluczył możliwość emisji tej waluty w najbliższej przyszłości.

Światowe Rewolucje wywołują presję

Jak podkreślił przedstawiciel Komitetu Sterującego Banku Izraela, cyfrowy szekel może przynieść korzyści izraelskiej gospodarce, ale też stanowi zagrożenie. Jednak fakt, że Izrael jest krajem otwartym gospodarczo, nie może pomijać zagranicznych trendów ani tego, że inne podmioty prowadzą podobną działalność.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.