5 Pomysłów jak oszczędzać, aby rozpocząć inwestowanie

W dzisiejszym artykule dowiesz się jak oszczędzać, aby w ciągu 365 dni osiągnąć kapitał 5 – 10 tysięcy złotych. Średnio w 1 miesiącu wydając 50000 PLN możemy zaoszczędzić 5-10 % miesięcznego wynagrodzenia, czyli będziemy mieć do dyspozycji kwotę 250 PLN – 500 PLN.

Jak zacząć inwestować wtedy kiedy nie mamy wolnych środków? Ile potrzebuje pieniędzy, aby zacząć inwestować – takie pytania zadaje sobie niemal każdy, kto zaczyna. Warto wiedzieć, że jeżeli jesteś osobą początkującą, nie musisz od razu inwestować bardzo dużych kwot, tylko powoli wdrażać się na giełdzie, aby przykładowo po roku czasu osiągnąć wspomniany kapitał 5 – 10 tysięcy złotych.

Napisałem ten artykuł z myślą o początkujących, który mają problem z psychologią rynku. Wtedy kiedy akcje spadają to nie musimy ich sprzedawać, aby zamknąć kilkuprocentową stratę. Poznałem ten przypadek wśród najbliższych osób, które nie wiedziały dokładnie jak działa rynek i pomniejszyły swój kapitał. Dlatego podczas inwestowania spokój wewnętrzny jest najważniejszy. Przechodzimy do konkretów, czyli do 12 pomysłów jak oszczędzać, aby rozpocząć inwestowania.

Pomysł #1: Zmiana Środka Transportu

Czy wiesz, że średnio każdy z nas dojeżdża około 600 km miesięcznie? Przy spalaniu 7 litrów na 100 km miesięcznie możemy zaoszczędzić 35 x 6 = 210 PLN. Nie wspominam już tutaj o eksploatacji samochodu. Oprócz zaoszczędzonych środków, które możemy inwestować, wpłynie to korzystnie na ekologie ♻️ oraz na naszą kondycje 🤾‍♀️

Pomysł #2: Nie płać 100% więcej za rzeczy i usługi

Czy wiesz, że codziennie przepłacamy za różne rzeczy, które można zakupić poprzez internet w cenie nawet o 100% niższej? Chcąc inwestować w akcje i zarabiać 10-20% musisz korzystać z innych podstawowych metod na oszczędzanie. Przykładowo kupując dętkę w sklepie rowerowym – zapłacisz o 100% więcej, niż kupując ją w internecie. Sprawdź rzeczy, które kupujesz czy możesz gdzieś zoptymalizować koszty.

Pomysł #3: Optymalizuj swój czas

Słyszałeś znany cytat: “Czas to Pieniądź”. W tym kroku chciałbym Ci przekazać, że jeżeli jesteś fanem oglądania TV czy seriali, ciągłego obserwowania social mediów: Instagram, Facebook, Tiktok to zastanów się, jak możesz wykorzystać inaczej ten czas. Przykładowo jeżeli interesujesz się giełdą – Akcjami, Kryptowalutami, Finansami to możesz do nas napisać, aby zostać redaktorem danego działu i zacząć zarabiać, zwiększać swoje doświadczenie w branży. Czy wiesz, że część ludzi, którzy udzielają się na grupach, stronach branżowych zostaje ekspertami i uczą się w naturalny sposób x10 szybciej niż osoby, które tylko “biernie czytają” ?

Pomysł #4: Zostań w Domu, zamiast wychodzić na miasto

Wyjście na miasto do restauracji może znacznie uszczuplić nasz budżet domowy. Licząc, że podczas średniego wyjścia na miasto pozostawimy w restauracji około 100 złotych, to już zaoszczędziliśmy kwotę 500 złotych.

Pytanie do Ciebie: Napisz w komentarzu ile średnio, wydajesz na jedzenie na mieście?

Pomysł #5: Planowanie Budżetu na cały miesiąc

To już koniec pierwszej części tego artykułu na temat oszczędzania. Celowo na końcu umieszczam najważniejsze zadania dla Ciebie, abyś rozpoczął swoją przygodę z inwestowaniem.

Najważniejsze i najtrudniejsze jest planowanie. Bez tego żaden biznes nie przetrwa, oraz nie rozwiną się żadne spółki, czy duże firmy. Wyznacz sobie 1 dzień i zaplanuj budżet na danych miesiąc, aby zaplanować, co możesz zaoszczędzić …

Pozostaw komentarz i podziel się jakie masz pomysły na codzienne oszczędzanie. Jeżeli będziesz zainteresowany, to napiszemy kolejny artykuł z planowaniem mojego miesiąca i oszczędnościami, które generuje.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.